Uzun yıllardır profesyonel olarak faaliyet gösteren Zehra ve Ekip;uzman kadrosuyla kişiye özgü saç tasarımları yaratmaktadır.Amacının mükemmelini uygulamak ve dünyadaki gelişmeleri takip etmek olduğunu belirten,Ünlü kuaför işletmecisi olan Ömer Özgün,bu ilkesinden taviz vermeden yaratıcılığına devam etmektedir. Meslek yaşamına güzel sanatlara olan ilgisi ve yenilikçi ruh anlayışının hakim olmasıyla adım atan ve çok değerli ustaların kendisini yetiştirmesiyle geliştiren ZEHRA ve EKİP kısa sürede başarılı işletmeciler arasında yer aldı.
       
   

KERATiN BAKIMI

Keratin bakımını müşterilerimize tavsiye ediyor ve bu hizmet/ürün ile ilgili kampanyalar düzenliyoruz! Yıpranmış saçlarınız var ve bir çare bulamıyorsanız hiç düşünmeden keratin bakımını saçlarınıza bir uzman tarafından uygulatın! Keratin bakımı yıpranmış, kopmuş veya daha önce “perma” gibi işlem görmüş saçlarınızı onarmakla birlikte kıvırcık veya dalgalı saçlarınızın 3-4 ay boyunca düz kalmasını sağlıyor. Eskiden sadece işlem görmemiş sağlıklı saçlara uygulanabilen düzleştirme yöntemleri,Keratin Bakımı sayesinde artık işlem görmüş, yıpranmış saçlara da uygulanabilmektedir!

       
   

BOYA

Zehra ve Ekip olarak Boya işlemi uygulanmasında dikkat ettiğimiz müşterimizin ten rengi, Hayat tarzı ve giyimi en önemli faktörlerdir.Hünerli ellerde yapılan boya işleminin ardından uygulanacak PROFOSYONEL saç bakımı ile hem rengin canlılığı hem kalıcılığı hem de nemin ve proteinin korunmuş olması sağlanır.Unutmayın ayda bir düzenli boya ve bakım işlemi gören saçlar daha sağlıklı ve ışıltılı kalacaktır.Saçinıza en iyi şekilde uyum sağlaması için Saç analizi yapılır.Bu analizde :saçin cinsi, Daha önce saça yapilan islemler,ana rengi, ana renge uygulanabilecek saç rengi, ten rengi, göz rengi ile uyumlu yeni rengin seçimine karar vermek. Mevsimine göre renklerin degisimi (sonbahar-kis koyu renkler, ilkbahar-yaz daha açik renkler); gibi analizler yapılır.. Bu işlemin ardından size geriye sadece UYGULAMA için koltuğunuza kurulup ; EKİP'in Maharetli ellerine bırakmak kalıyor..

       
   

RÖFLE


Saçlarınız kendi renginde ve koyu renklerde ise boya ile röfle yapmayı öneriyoruz. Yapılması istenilen röfle rengine göre, seçilecek açık tondaki boya işin gerektirdiği miktarı oksijen yardımıyla karıştırılıp saça uygulamasıyla elde edilir. Boyalı veya doğal rengi koyu saça röfle yapılması için önce saçın koyuluğu hafif şekilde bir ton açılıp üzerine röfle yapılması daha iyi sonuçlar verir Rengi açılan bu saç üzerinde röfle yapılırken dekolere veya oksijenle önce renk açarız.Röfleye hazırlık olarak açılacak saç rengi çok miktarda sarı tonlarda açılmayıp yapılması düşünülen röfle tonuna yakın bir açıklıkta olmalıdır .Röfle için dekolere ile birleştirilen saçlar bekleme zamanının çok önemlidir.

       
   

DE FRiZE

Permanın tersi olarak ta bilinen DEFRIZE ,Kıvırcık saçlarınızın özel bir işlem uygulamak suğretiyle uzun süreli düzleştirme operasyonudur.Siz sadece saçınızın ne kadar yoğunulukta düzleştirilmesi gerektiğini düşünün .İşlemdeki amaç,kabaran ,baş edilemiyen kivircik saçlari kontrol altına almaktır.Bunun için gerekli olan Bitki Özlü jel benzeri ürünleri saçınıza uyguluyoruz..

       
   

PERMA

Saçlarınızı ,Perma ile kıvırcık ya da dalgalı hale getiririz. Birinci adımda saçlarınız bitki özlü bileşimlerle bir nevi yumuşatılır.Daha esnek bir hale gelen saça ikinci aşamada fiziksel olarak bir biçim verilir ve son olarak bu biçimi korumak için perma için özel olarak üretilmiş ürünler sürülür saçlara. Permalı saçın uzun süre kalıcı olabilmesi için permalı saçlara özel şampuan ve bakım ürünlerini kullanmak gerekir. Perma yaptırmak yerine maşa ile de daha kısa ömürlü olsada dolgun ve dalgalı saçlara kavuşabilirsiniz..

       
   

PERMA

Saçlarınızı ,Perma ile kıvırcık ya da dalgalı hale getiririz. Birinci adımda saçlarınız bitki özlü bileşimlerle bir nevi yumuşatılır.Daha esnek bir hale gelen saça ikinci aşamada fiziksel olarak bir biçim verilir ve son olarak bu biçimi korumak için perma için özel olarak üretilmiş ürünler sürülür saçlara. Permalı saçın uzun süre kalıcı olabilmesi için permalı saçlara özel şampuan ve bakım ürünlerini kullanmak gerekir. Perma yaptırmak yerine maşa ile de daha kısa ömürlü olsada dolgun ve dalgalı saçlara kavuşabilirsiniz..

       
   

GÖLGE

Gölge işlemiyle saç renginiz daha açılıyorsa, görünüm daha canlı ve parlak hissedilir; Renk koyulaşıyorsa derinlik kazandırılır.Sarı saçta, altın rengine yakın renklerle saç açılmasını öneririz. Koyu renklerde ise saçlarda kızıl veya ve patlıcan tonlarınıöneriririz. Genellikle saçta etkileyici bir hava yaratmak için bir kaç renk tonu kullanılır. Saç renginizden 3 veya 4 ton açık veya koyu tonlarını kullanmayı öneriyoruz.
BALYAJ

Fırça vasıtasıyla uygulama yapılan gölgelendirme ve renklendirme işlemidir. Gölge işleminin çizgi çizgi oluşunun engellenmiş halidir. En çok kullanılan balyaj türü krapeyle dediğimiz balyajdır. Saçı diplerine doğru iterek, kalan uçlarını boyama uygulamasıdır. Saçın neresine hacim vermek istiyorsak oraya açık renk balyaj atılır.Her renk üzerinde balyaj yapılabilir. Ten rengine göre rengin tonunu belirlenir. Ten rengi açık tonlardaysa balyajlar da içinde sarı tonu taşıyabilir. Daha beyaz veya koyu tenli birinde, içinde mavili tonların olduğu balyajları tercih etmek gerekir. İyi bir balyaj işlemi için saçların önceden kesilmiş, modeli verilmiş ve fönlenmiş olması gerekir. Modeline göre balyajı uygulamak daha iyi sonuç verir.


       
   

KALICI DÜZLEŞTİRME

  Sizde mi Sürekli fön çektirmekten sıkıldınız. Bir defa da saçlarınızı kalıcı olarak düzleştirebilirsiniz.Saçlarınız aylarca yeni fönlü gibi enerjik ve parlak görünebilir. Öncelikle saç analiziniz yapılır. Saç taranır ve koruyucu sprey sıkılır.Yıpranmış kısımların bakımı yapılır. Ve bitki özlü ürünümüzü uygulayıp beklemeye alırız. Ardından yıkanarak ısıdan korumaya yardımcı bakım spreyi sıkılır. Saçınızın parça parça ayrılarak düzleştirici ile düzleştirilir.Saç durulanır ve son bakım yapılır. Ve kurutulur.Düzleştirmeden sonra bir kaç gün boyunca saç yıkanmamalı ve yormamaya çalışılmalıdır.

MAŞA

Saçınıza buharlı veya buharsız malzelemeler kullanarak şekil vermeye MAŞA denir.Maşa işleminde herhangi bir kimyasal ürün kullanmılmadığından her zaman gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.Maşa ile saçlar hem dalgalı hem de düzleştirilirebiliriz.Saçlarınız bu işlem sırasında hünerli ellerde asla yıpranmaya maruz kalmayacaktır.

       
    SAĞLIKLI SAÇLAR: Uzun Saç Kesimleri Uzun saçlı kadınlar genelde saçlarını kişiliklerinin değişmez bir parçası gibi görürler. Birçoğu da saçlarını görünümlerini kolayca değiştirmek için uzun tutarlar. Üstelik, uzun saç genelde kısa kesimlerden daha seksi ve kadınsı görünür. Peki, kim saçlarını uzatmamalı? Eğer yüzünüz ince ve uzunsa veya 60 yaş üzerindeyseniz, kısa saçla daha hoş görünebilirsiniz; uzunluğu yukarı çekmek yüz hatlarınızı da yukarı çekecek ve yüzünüze derinlik verecektir. Belli bir yaştan sonra, uzun bir model genç görünmeye özendiğinizi düşündürteceği için saçlarınızı kısaltmanızda fayda var. Omuz Hizasında Saç Kesimleri Saçlarınızın cinsi ne olursa olsun – dalgalı, kıvırcık veya dümdüz – bu boy kesimde güzel görünür. Fakat orantılarınızı göz önüne almayı unutmayın. Eğer boynunuz ve vücudunuzun üst bölümü kısaysa, omuzlarınızı açıkta bırakan daha kısa saçlar size daha çok yakışacaktır, özellikle kısa boyunlarda, uzun saç boynun daha kısa görünmesine neden olur. Eğer saçlarınız ince telliyse kısa modelleri tercih edin, çünkü boyunu kısalttıkça saç daha hacimli görünür. Omuz hizasındaki saçlar size yumuşak ve feminen bir hava katacaktır. Omuz Hizasının Üstünde Saç Kesimleri Son derece kullanışlı bir saç boyu olsa da, yine de dikkat etmeniz gereken birkaç kural var. Eğer yüzünüz güçlü ve geniş bir yapıya sahipse, saçınızın daha hacimli olmasına özen gösterin. Eğer yüzünüz küçükse, saçınız yüzünüze daha yakın bir şekilde düşebilir ve tam anlamıyla onu çerçeveleyebilir. Saçınızın kalitesi nasıl olursa olsun, doğru kesilmiş katlar daha modern görünmesini sağlayacaktır. Kısa Saç Kesimi Kısa saç yine çok moda. Bu katlı ve keskin hatlı görünüm en çok boyunu kısalttığınızda anında hacim kazanan kalın telli saçlara yakışır. Kısa kesim, yaşı kaç olursa olsun, kadınsı bir görünüm yaratmak için saçını kullanmaya gerek duymayan, özgüvenli kadınlar için ideal.
       
    SAÇ TRENDLERİ:Saçlarımızın modeli konusunda hepimiz zaman zaman kararsız kalmışızdır. Acaba uzatsam mı, kısa bir model mi tercih etsem? Kıvırcık saç bana yakışır mı? Saçım çok kuru ne yapmalıyım? İşte bu sorularınızı cevaplamakta size yol gösterecek birkaç ipucu...
Yuvarlak: Yüzünüzün yuvarlaklığını inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutamlarda yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.
Kare: Kare yüz yapısı sert bir ifadeye sahiptir. Yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller kestirmelisiniz.
Dikdörtgen: Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmeyen bir yüz şeklidir. Şakak kemiğini örtecek şekildeti
kesimler ile dengeli ve uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.
Üçgen: Saç şeklinde daha negatif olan bir yüz biçimidir. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki
bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak yaptırabilirsiniz. Baklava yüz: En meşhur yüz biçimidir. Bu yüz biçiminde saçınıza uzun, kısa, düz, dalgalı, kahküllü modelleri uygulayabilirsiniz. Sadece bunları uygularken salonumuz kuaförleri ile diyalog kurarak boyunuza, kilonuza yada yüzünüzde nerenin ön planda, nereniz arka planda kalmasına karar vererek saç modelinizi bulmalısınız. Yüz şekline göre saç kesilirken salonumuz kuaförleri ile uzun uzun bir diyalog yapmalı, yüzünüzü mü, saçınızı mı ön plana çıkarmak istediğinizi belirtmelisiniz. Kilo, boy, giyim tarzınız ve hatta kişiliğinizi bile konuşmalı ve ona göre saç kesimi yaptırmalısınız.
       
    Güzel ve bakımlı görünmenin ilk şartı pırıl pırıl, sağlıklı saçlara sahip olmak. Oysa bütün bir yaz boyu denizin tuzlu ve havuzun klorlu suyunda saçlarınızı hiç önemsemediniz. Bronzlaşmak uğruna güneşin yakıcı ışınnlarına maruz bırakıldı. Nem oranı düşmüş, kurumuş, çatal çatal saçlarla başbaşasınız. En sağlıklı saç dahi, yaz boyunca sıcaklık ve nemin etkisiyle yıpranmaya mahkum. Yazın sonunda saçlarınıza yapabileceğiniz en büyük iyilik, mümkün olduğunca doğal bir tarz izlemek. Bu da fön makinası ve saç fırçasını bir süreliğine çekmeceye kaldırmak anlamına geliyor. Saçlarınızı soğuktan koruyun.
Saçların yıpranmasına neden olan bir diğer etken ise kimyasal işlemler. Hemen hemen hepimizin bildiği bir gerçek; boya, perma ve gölge işlemlerinin saça zarar verdiği. Biz size saçlarına bu tarz işlemler yapan bayanların mutlaka ekstra bakım yapmalarını öneriyoruz. Farkında bile olmadan kullandığımız alkollü jölelerden taraklara kadar bir çok şey aslında saçınızın düşmanı. Evde yapılan maskelerin faydadan çok zarar verebildiği ve yanlış seçilmiş bir şampuanın bile saçları çok yıpratacağını göz ardı etmemek gerek. Saçınızı ciddiye alın.... Saçların soğuktan korunması, bunun için de vitamin takviyesinin şart olduğuna dikkat edilmesi önemli. Yıpranmış saçlar için mutlaka bir saç uzmanımıza başvurun. Saçın canlı bir organizma olduğunu unutmayın. Yaşlanmanın, kepeklenmenin ve kırıkların nedenlerinin dışsal etkiler olduğunu ve mutlaka ciddiye alınması gerektiğini kabul edin.
       
   

SAÇ DÖKÜLMESİNİN NEDENLERİ:Günde 20-30 kadar saç telinin dökülmesinin normal olduğunu belirten uzamanlar, eğer aşırı miktarda saç kaybı ve saclarda gözle görülen incelme oluşursa,en kısa zamanda önlem alınması şeklinde uyarmışlardır.Saç dökülmesini durdurmanın en etkili yolu, saçta meydana gelen değişiklikleri erken fark edip saça gerektiği bakım ve minerallerin sağlanmasıdır. Uzmanların verdikleri bilgiye göre, sağlıklı bir insanda saçların yaklaşık % 90 ı sürekli uzama halindedir. Bu büyüme evresi 2- 6 yıl kadar sürebilir. Geriye kalan % 10luk kısım ise 2–3 ay kadar süren dinlenme evresinde bekler. Bu dinlenme evresi sonucunda saçlar dökülür, dökülen saç köklerinden yeni saclar büyümeye başlar ve döngü bu şekilde devam eder. Saç dökülmelerinin çoğu da işte bu normal saç büyüme döngüsünden kaynaklanır. Günde 20–30 adet saç telinin dökülmesi ise normal sınırlar içerisinde kabul edilir. Saç dökülmesinin nedenlerini bilmek hem bilinçli davranarak baştan bazı tedbirler almanızı sağlayacak, hem de bir sorun yaşadığınızda doğru adım atmak konusunda sizi yönlendirecektir.

       
    FIRÇA YERİNE GENİŞ AĞIZLI VE DÜZ UÇLU TARAKLAR KULLANILMALI !
Şampuandan sonra krem kullanmak saç taranmasını kolaylaştırıyor. Islakken daha kırılgan olduğu için, saçı havlu ile ovalayarak kurutmaya çalışmaktan kaçınmak gerekiyor. Uzmanlar saçın kırılarak dökülmesini önlemek için fırça yerine geniş ağızlı ve düz uçlu tarakların tercih edilmesi gerektiği bildiriyor. Genetik Saç Kaybı Saç dökülmelerinin en sık rastlanan sebebinin genetik özellik olduğunu bildiren uzmanlar, bu kalıtıma sahip olan kadınlarda saçlarda ciddi azalmalar görüldüğünü, ancak kellik oluşmadığını belirtiyor. Bu duruma ‘ erkek tipi kellik ’ denilir. 10- 20- 30’lu yaşlarda başlayabiliyor.
Alopesi Areata: Bu tip saç dökülmesi sonucunda kafa derisinde düzgün yüzeyli, para büyüklüğünde veya daha geniş yuvarlak yama tarzı alanlar oluşuyor.Nadiren tüm saç ve vücut kıllarında kayıp oluşabiliyor. Her yaşta görülebilen bu tip saç dökülmesini yapan neden bilinmemekle birlikte, görülebilen bu tip dökülme sonunda saçlar sonra kendiliğinden büyüyebiliyor.
       
    Doğum Sonrası:
Gebe bayanlarda saçların büyük bir kısmının büyüme halinde olduğunu ifade eden uzmanlar, doğum sonrasında saçların büyüme döngüsünün dinlenme fazına geçtiklerini, 2–3 ay içerisinde aşırı miktarda döküldüklerini, bu sürecin 1–6 ay kadar sürebildiğini ve çoğunlukla yeniden büyüyerek eski miktarlarına ulaştıkları bildiriyor. Yüksek Ateş, Ağır Enfeksiyon ve Soğuk Algınlığı: Hastalıkların, saçların dinlenme evresine girmesine neden olabildiğini belirten uzmanlar, yüksek ateş ve ağır bir hastalıktan 4 hafta ila 3 ay sonra yoğun bir saç kaybı gelişebileceğini, ancak zamanla saçların eski halini alacağını bildiriyor.
       
    Tiroidi Hastalıkları:
Fazla ya da az çalışan tiroidi bezinin saç kaybına neden olabildiğini belirten uzmanlar, hastalığın tedavisiyle saç kayıplarının da giderilebileceğine bildiriyor.
Eksik Protein İçerikli Beslenme:
Proteinden fakir diyetler yapan veya anormal beslenme alışkanlığına sahip kimselerde protein eksikliği oluşuyor ve vücut proteinini muhafaza etmek için saçları dinlenme evresine sokuyor. Bundan 2–3 ay sonra da yoğun bir saç kaybı oluşuyor. Uzmanlar bu durumun yeterli miktarda protein alınımıyla düzelebileceğini belirtiyor. Kimi İlaçlar: Kullanılan bazı ilaçlar saç dökülmesine neden olabiliyor.
Doğum Kontrol Hapları Doğum kontrol hapı kullanan bir bayanda saç dökülmesinin ancak kalıtsal yatkınlıkla oluşabileceğine işaret eden uzmanlar, dökülme gerçekleşirse hapların doktor kontrolünde değiştirilmeleri gerektiği belirtiyor. Demir Eksikliği Demir eksikliğinin de saç dökülmesine neden olduğuna işaret eden uzmanlar, bazı kişilerin demiri besinsel olarak eksik aldıklarını, bazılarında demir in bağırsaklardan emiliminin yetersiz oluğunu belirtiyor.

 

Uluönder Cd No 22/A Yeşilyurt İZMİR Tel : 0232 261 5141 - 261 5143 - 531 526 1326