Canlı Tırnaklara ZEHRA ve EKiP le kavuşabilirsiniz, Tırnaklarınızın sağlığı için %100 sterilizasyon sağlayan ve tıp da kullanılan basınçlı bir sistemle tüm cihazlarımızı her kullanımdan önce mutlaka temizlenir ve ardından yüksek basınçla ve 120 derece ısıda steril ediliyor. Cihazlar müşterimizin önünde açılarak kullanılır, ardından bir sonraki müşteri için aynı işlem tekrarlanır.
       
   

Nasıl MANiKÜR yaparız..?
* Öncelikle Deriye zarar vermeden tırnak içlerini temizlenip tırnaklarını törpülenir.
* Bitki Özlü aromalı ılık suda ellerini 15 dakika kadar bekletirir
* En son aşamada tırnak etlerini ileri doğru itilir.
* Kurulamanın ardından istediğin renk ve desenle ojeyi sürüp ve kuruduktan sonra tırnaklarını renklendirmek istersen tırnak süsleri ile tamamlarız.

       
   

AYAKLARINIZI ŞIMARTIN

       
   

1. Özel kremle tırnak etlerini yumuşatmak için krem sürülür ve sonrasında Bitki Özlü ılık suda 15 dakika kadar bekletilir.
2. Sırasıyla parmaklarındaki etleri iterek temizlenir.
3. Tırnaklar ve tırnakların üst kısmını da törpülenir.
4. Ayaklar tekrar suda bekletililir.
5. Kurulanıp oje sürülür.

       
   

Salonumızda manikür-pedikürün yanı sıra parafin uygulamasına da başlamıştır. Bakımlar profesyonel kişiler tarafından %100 hijyenik olarak uygulanır. Parafinin uygulanmasında yapılan işlemler Peeling, ölü deriden arındırılması,özel sprey ile ,açılan gözeneklerin mikrop kapmasını önlemek içindir, kolejen özlü krem yumuşatır ve parafinin maddesinin daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Parafin, tırnakları güçlendirir, deriyi yumuşatır, çatlak ve sertliklerin oluşmasını önler. Tırnaklarda renk değişimini önler, hoş kokusu ve yumuşaklığı ile rahatlık sağlar.

       
 
 

Manikür-Pedikür süreleri ortalama 15 gündür.
.Tırnak Sararmaları için , Oje altına mutlaka koruyucu oje sürümledir
.Topuk Çatlamalarına karşı rahat ayakkabıler tercih edilip, ponza taşı kullanılması önerilmektedir.
.Tırnak Batmaması için; Yanlış ve derinden kesimden kaçınılmalı, çok sıkı naylon oranı yüksekı çorap,ve sıkı ayakkabılardan kaçılnılmalıdır..
.Batık Tırnak Nasıl Tedavi Edilir? Tırnağı düz kesilmeli, batık bölge çıkartılmalı. Çok ileri vakalarda uzman tarafından tırnak çekilmeli.
.Mantar Olan Ayakta Bakım Havanladırması olan,her gün farklı ayakkabı giyilmeli.
.Kolay Kırılan Tırnakları karşı öncelikle doktorunuza başvurup tahlil yaptırmanız öneriliyor..
.Ayak Kokusuna karşı ;Ayaklarımız kuru tutulmalı,gerekirse doktora başvurulmaslıdır.
.Nasıra karşı ,Oluşması Muhtemel yerlere dikkat edilmeli ,baskıdan uzak olması sağlanmalıdır. Yüksek topuklu ise basınca maruz kalan yerler sertleşir ve nasır oluşabilir.

       
   

Toprak- kumsal gibi olumsuz şartlara karşı , tırnakların çok kısa kesilmemelidir.
Tırnaklarınızı yuvarlak değil, düz kesmeye dikkat edin. Çabuk uzamaması için etlerinizi kesinlikle kesmeyin. Ayaklarınıza ponza taşı ile masaj yapın. Şişen ayaklarınızı, ılık tuzlu suda dinlendirin. Kan dolaşımını düzene sokmak için ise ayaklarınıza masajınızı yapabilrsiniz. Ayaklarınızı suda bir müddet bekletin ve havluyla nemini alın. Daha sonra da dilediğiniz renkte bir oje sürün. Pedikürünüz bittikten sonra, ayaklarınıza bakım kremi sürün ve sprey sıkın.

       
   

İşte size yorgun düşmüş ayaklara bir öneri:
"Orta boy bir leğenin içine ılık su doldurun, mümkünse deniz tuzuyoksa normal sofra tuzu katarak erimesini bekleyin. Ayaklarınızı içinde dinlendirip ovarak masaj yapın. Daha sonra ayaklarınızı sudan çıkarın, iyice kurulayın bir süre daha masaj yapın."
El ve ayak bakımınız ve için evde yapabileceğiniz, basit, kısa süreli ve etkili öneriler...
* Gece yatmadan önce ellerinizi bir kabın içine koyduğunuz zeytinyağına batırın. Yaklaşık 10 dakika kadar tutun. Çıkarın, kurulayın ve pamuklu bir eldiven giyerek yatın, sabah kalktığınızda yumuşacık olduğunu göreceksiniz.
* Bir kabın içine bir miktar susam yağı koyun ve bir limonun yarısını sıkın. İyice karıştırdıktan sonra tırnaklarınıza sürün, beslendiklerini, güçlendiklerini göreceksiniz.
* Ilık suyun içine nane yapı, susam yağı ve bir miktar pudra dökün. Ayaklarınızı, bacaklarınızı bu karışımla ovun. Kuru ciltler için harika bir karışım. .


       
       

 

Zehra ve Ekip Uluönder Cd No 22/A Yeşilyurt İZMİR Tel : 0232 261 5141 - 261 5143 - 531 526 1326