Göz Makyajı

Bir çok yöntemi vardır,
- Bir renk belirle yöntemi:Rengini seç Mesela altın rengi olsun. Bunu göz kapağına sürüp siyah farı göz kapağından itibaren gözün ortasına gelecek şekilde sür. Ve fırçayla dağıt. Allık ve ruju söylemeye gerek yok.
- Tek renk yöntemi: Allık tonunu kendi ten rengine uygun tonda sür ve kırmızı ruj ekle..Eyeliner ve bol Rimeli unutmayız.
- Göz kapağını aydınlat ve göz çukurunu siyah bir far ile C şeklinde sür. Sonra yine bir fırça yardımıyla kaşına doğru dağıt ve göz kapağına daha açık renkte far kulan.

     
 

Rimel

Maskarada denen Rimel kolay görünse de göze maskara uygularken bilinmesi gerekenler var. Bakalım bunların ne kadarını doğru olarak biliyorsunuz. İşte muhteşem maskara için doğrular! Rimel profesyonel makyajın olmazsa olmazıdır. Fazla Rimel kullanmak, pullanmasına neden olması, akması riskini artıracağı gibi kirpiklerin sert ve biçimsiz durmasına da neden olabilir. Ayrıca, kirpiklerin taşıyabilecekleri ağırlık da fazla olmadığından, aşırı maskara sürüldüğünde kirpikler kırılabilir. Unutmayın: Rimelden ağırlaşmış kirpikler hiç bir zaman uzun, kalın ve güzel görünmez. Rimeli uygulamadan önce kirpiğinize kıvrım kazandıran aparatların kullanımı da birçok kadının işini kolaylaştırır. Daha uzun ve gür gözüken daha fark edilebilir kirpikler her kadının rüyasıdır. Kirpik kıvırmak için kullanılan bu aparatların kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken şeyler, Kirpiklerin doğal görünmemesine neden olacak kadar sert bir açı değil daha hafif, doğal bir açının hedeflenmesidir. Kirpik kıvırma aparatlarının yanlış kullanımı kirpiklerin çekilip kırılmasına neden olabilir. Eğer bu aparatı mutlaka kullanmanız gerekiyorsa, daima maskaradan önce uygulayın; yoksa kırık veya garip bir şekilde kıvrılmış kirpikleriniz olur. Kryolan Rimel En iyi kirpik kıvırma aparatları, kirpiği korumak için bir tarafı süngerli olanlardır. Unutmayın, hafif ve eşit bir baskıyla kirpiklerinizi aparata sıkıştırıp birkaç saniye sonra aparatı açmalısınız. Rimel Çeşitleri waterproof yani suya dayanıklı ve water-soluble yani suda eriyen. İyi bir maskara dağılmamalı, pulcuklara ayrılmamalı ve birikmemelidir

 

     
 

Eğer Bu tür şikâyetleriniz varsa, bu kesinlikle maskaranın iyi olmadığı işaretidir İyi bir Rimelin pahalı bir maskara olması da gerekmez. Kimi zaman ucuza alınmış bir Rimelin kolay kullanımı, performansı ve hatta kalitesi sizi şaşırtabilir. Suya dayanıklı Rimeller: Bu tür Rimelleri temizlenirken size sorun çıkarabilir; temizlemek için göz çevresini daha sert bir şekilde çekiştirip silmek zorunda kalırsınız. Bu da cildin ve kirpik diplerinin tahriş olmasına ve kirpiklerin düşmesine neden olabilir. Havuza girerken hafif bir makyajınızın olmasını istemek veya düğünde gözyaşlarınızı tutamayıp ağladığınız zaman makyajınızın akmayacağından emin olmak elbette hakkınız. Bu nedenle suya dayanıklı maskaralar belli durumlarda kullanılmak şartıyla çok kullanışlıdır. Ancak bu tür Rimeli günlük olarak tercih etmemek, uzun dönemde yararınıza olacaktır. Bu arada suya dayanıklı olması tam olarak bu Rimelin dağılmayacağı anlamına da gelmez: cildinizin doğal yağı veya kullandığınız nemlendiricilerin içinde bulunabilecek yumuşatıcı ajanlar ( emollients ) bu tür maskaranın dağılmasına neden olabilir. Suda eriyen cinste maskaralar: Bunlar da (tam tersi olması gerekirken) suyla kolay temizlenmezler. Ancak bu sorunun dışında günlük kullanım için çok daha uygundurlar. Rimeli Sürerken alt kirpiklerinizden başlayın. Rimeli kirpiklerinize paralel tutarak kirpik diplerinden dışa doğru uygulayın. Bu tekniğin aynını üst kirpiklerde kirpik diplerinden yukarı doğru maskara sürerek uygulayın.

     
 

Allık

Allığınızı uygularken Yüz Şeklinize göre makyajınızı yaparız.Yüz Şekliniz Yuvarlaksa, yanaklardan şakaklara doğru üçgen;Yüz Şekliniz Oval ise, yanakların üzerine dairesel;allık fırçasıYüz Şekliniz Kare veya dikdörtgense, yanakların üzerine yatay;Allık Nasıl Sürülür sorusunu şu şekilde yanıtlayabiiriz. Yüz Şekliniz Uzunsa, yanakların hemen altından yatay ve hafif yukarı doğru uygulayın.Gülümseyin ve Allığı yanağınızın en yüksek noktasına sürün.Allığın Yoğun görünmemesi, ayrı bir bölüm gibi durmaması için rengi az miktarlarla ve fırçadaki fazlalıkları üfleyerek uygulayın.Yüzün dışına doğru, dairesel ve hafif hareketlerle uygulamayı sürdürün.Genel Görünümünüzde bütünlük sağlamak için, fırçanızı burun ucu, çene ve alnınıza da hafifçe dokundurun.Ten Renginiz çok koyu veya yoğun kaçtıysa ten renginizden daha açık bir pudra ile yoğunluğu azaltın.

 

     
 

Ruj

Dudağınıza renk vermesi için kullanılan ve içinde organik, inorganik pigmentler, hayvansal ve bitkisel yağlar, balmumu, nemlendirici ve yumuşatıcı maddeler içeren bir kozmetik ürünüdür. Çeşitli renklerde ve formlarda olabilir, ışıltılı, simli olabilir. Makyaj ürünlerinin en çok tercih edilen ürünüdür. Ben Profesyonel bir Makyöz olarak palet formunda olan fırça ile sürülen rujlar tercih ediyorum. Sizler günlük kullanım için pratik ve daha kullanışlı olan Stick formda olan rujları tercih edebilirsiniz

 

     
 

Göz Makyajı

a- Tek renk sür geç yöntemi , eyeliner ve bol Rimel uygularız. Allık tonunu kendi ten rengine uygun tonda sür ve kırmızı ruj kombinesi her dönem geçerli olmakla birlikte bu senenin de modasıdır. Dizilerde göreceğiniz gibi son dönemlerin tarz makyajlarındandır.
b- Bir renk belirle örneğin altın kahve altın sarısına yakın bir renk olsun. Bunu göz kapağına sür ve siyah farı göz kapağının sonundan itibaren gözün ortasına gelecek şekilde V çizerek sür. Daha sonra yumuşak uçlu bir fırça ile dağıt. Allık ve rujla tamamla.
c-Göz kapağını aydınlat ve göz çukurunu siyah bir far ile ters C şeklinde sür sonra yine bir fırça yardımıyla kaşına doğru dağıt ve göz kapağına açık renk bir far kulan. Yalnız bu yöntemi uygulamanız için göz kapağınızın geniş olması gerekir buna da dikkat edin.

 

 


 

 

 

Zehra ve Ekip Uluönder Cd No 22/A Yeşilyurt İZMİR Tel : 0232 261 5141 - 261 5143 - 531 526 1326